2016-05 ADRA obchudek_Vyskov

Dobrovolnické centrum ADRA
CHARITATIVNÍ OBCHŮDEK
SOCIÁLNÍ ŠATNÍK
www.adravyskov.cz

Provozovna: Žižkova 537/15, 682 01 VYŠKOV

PROVOZNÍ DOBA: po. – čt. 9,00 – 16,00; pá. 9,00 – 14,00

Chcete být užiteční lidem kolem sebe, ale máte málo času…?

Nakupujte v charitativních obchůdcích ADRA.

Odnesete si pěkné a levné oblečení a věnujete prostředky na dobrou věc.

Charitativní obchůdky ADRA výtěžkem z prodeje
finančně podporují rozvoj dobrovolnictví v našem městě.

Pojďte s námi nabídnout již nepotřebné oblečení a věci druhým. Můžete pomoci úplně „zdarma“ tím, že darujete věci, zejména ošacení, které už sami nepotřebujete. Ale je zde i druhá rovina, kdy můžete pomoci i tím, že si takto darovanou věc sami koupíte.

ADRA zahájila prodej věcí z „druhé ruky“ na podzim roku 2010. Jedná se projekt sociálního podnikání, kterým humanitární organizace ADRA nabízí darované, nepotřebné věci formou prodeje, čímž si zajišťuje část finančních prostředků na podporu dobrovolnických programů u seniorů, zdravotně postižených, dětí, sociálně potřebných a těžce nemocných občanů. Celý projekt může být realizován díky štědrosti dárců, kteří darují zachovalé oblečení, obuv, hračky, povlečení, ručníky, nádobí.

Charitativní obchůdek je aktivita trvalejšího rázu, s pravidelným provozem. S organizací a provozem charitativních obchodů vypomáhají dobrovolníci a nezaměstnaní občané v rámci organizovaného výkonu veřejné služby. Prostředky získané prodejem věcí z obchůdku jsou použity na rozvoj dalších aktivit jako jsou dobrovolnické programy, podpora programů v zahraničí (např. vzdělávání v Bangladéši) nebo pomoc lidem zasaženým mimořádnou událostí.

Sociální šatník funguje obdobně a přesto odlišně. Šatník je financován či zásobován podobným způsobem, ale nabízí věci zdarma. Je určen především pro lidi ve špatné finanční situaci či lidi bez přístřeší. V šatníku dostanou nejen oblečení, ale i hygienické potřeby nebo nejnutnější vybavení domácnosti.

Pokud cítíte potřebu připojit se k nám a pomoci dalším momentálně méně šťastným obyvatelům nejen města Vyškov a okolí, ale i dalším, kterým pomáháme v rámci různých projektů ADRA, budeme jen rádi!

Plákátek: ADRA obchůdek Vyškov

Tým organizátorů.

Kontakty:

Mgr. Monika Lauterbachová

Mob.: 777 623 899

e-mail: monika.lauterbachova@gmail.com