Vánoce v ulicích (ročník 2018)

Domníváme se, že vás nejvíce zajímá: Otázka: Proč jsme vyšli do ulic rozdávat vánoční přání a mandarinky (platí vždy pouze do rozdání zásob 🙂 ?
Myslíme si, že mohou křesťanská společenství stále co nabídnout. Vyjít do ulic je pro nás jeden ze způsobů, jak dát o sobě vědět.

 

Otázka: Co tedy může křesťanství dnes nabídnout?
Většina věřících i duchovně orientovaných lidí ocení možnost společenství, ve kterém se mohou sdílet o svých zkušenostech nebo otevřít své otázky. V našem sboru každý týden například otevíráme Bibli, abychom společně hledali, co nám její kapitoly přináší. Každý týden také můžeme slyšet kázání o naději pro nás. Evangelium nejsou náboženské fráze, ale skutečná energie a smysluplný směr do života. Až s duchovním rozměrem se stává člověk úplným…

 

Otázka: Musím být věřící, abych přišel na bohoslužbu?
Jsme otevřené společenství, můžete přijít téměř kteroukoliv sobotu na 9.00 nebo 10.45 hodin (viz program bohoslužby). Za vaši odvahu přijít “nabízíme” duchovní zkušenost jak u kázání,  při zpěvu společných písní (a zpívat mohou i netalentovaní – tedy i někdo jako “já” 🙂 tak i při otevírání časem prověřených příběhů Bible.

 

Otázka: Myslím, že život nemůže být jen o bohoslužbách a “studiu” Bible…
Rozhodně souhlasíme. Bohoslužby, které míváme každý týden v sobotu, jsou jen “odrazovým můstkem”. Každý žije svůj vlastní život, ve kterém slouží svými dary. Někteří naši členové našli například smysl ve službě v dobrovolnickém centru ADRA. Děti mohou smyslplně trávit svůj volný čas (v přírodě, při sportu nebo službou ostatním) v mládežnické organizaci Pathfinder (zaměřením podobná např. na skaut) . S tzv. “křesťanským domovem” (omlouvám se za hantýrku, říkáme i “ká-déčkem”) vyrážíme pravidelně na malé i větší dovolené a víkendovky. Mohou s námi jet i rodiny mimo náš sbor a prožít s námi pohodu v přírodě za rozumný peníz… V pátek si můžete přijít zazpívat duchovní písně jen pro radost vaší duše…

 

Otázka: Mám další dotaz… (a nejmenuji se Plha 🙂
Kontaktujte nás buď telefonicky nebo e-mailem.

 

Přijďte naleznout nový rozměr svého života!

_